תפירת ריפוד לרכב אספנות – מדריך מקיף עם דוגמאות

תפירת ריפוד לרכב אספנות – מדריך מקיף עם דוגמאות

ריפוד לרכב אספנות בתפירה אישית - למה לצפות?

אנחנו תופרים ריפודים לרכב אספנות בהזמנה אישית, לרכב הספציפי שלכם, תוך תיאום מלא איתכם – אתם שותפים לעיצוב ומה שתרצו ליצור. אפשר לשחזר לעיצוב הריפודים המקוריים או לעצב דוגמא חדשה לחלוטין, ניתן להשלים ספוגים אם יש צורך, המושבים יראו וירגישו טוב יותר ממה שיצאו מהמפעל … והכי חשוב הרכב שלכם יהיה מיוחד – אין שני לו מבחינת הריפוד.

דוגמאות וסוגי תפרים

תפירה במכונת תפירה לדוגמת Honeycomb
תפירת דוגמת Honeycomb
דוגמא בעיצוב אישי בצבעי שחור אדום בד מחורר
דוגמא בעיצוב אישי ובד מחורר
ריפוד בדוגמת מעויינים
דוגמאת מעונייים
תפירת ריפודים לרכב
תפר צרפתי קונטראסטי

מגוון רב של דוגמאות וסוגי תפירה- קלאסי/אלגנטי/תואם מקור/ספורטיבי.
קיים מגוון עצום של סוגי בדים, צבעים וטקסטורות, אנחנו עובדים עם בדים איכותיים מאירופה, 

  • בדים דמויי עור איכותי שמחליף בד עור בגלל התכונות שלו, שהם בעיקר עמידות לתנאי החום הארץ ישראלי
  • בד דמוי עור הפוך – (אלקנטרה) תוכלו לקרוא ולראות דוגמאות בפוסט – ריפוד אלקנטרה לרכב 
  • בד ז'אקרד – בד ארוג בדוגמת משבצות
  • בדים עם טקסטורה -מחורר, הבלטות, דמוי תפר, כן יש גם תנין או נחש אם תרצו …

יש אצלנו בסדנא קטלוג, לכול בד מרקם וגימור שונה, גם אם נידמה לכם שאולי אין את הבד הספציפי כמו ברכב שלכם, תמיד אפשר להתאים משהו קרוב או ללכת דווקא על משהו שונה לחלוטין ולרענן את הצבעוניות הפנימית של הרכב .

תפירת ריפוד לרכב אספנות Chevrolet Malibu Wagon 1979

פנים רכב שברולט מאליבו 1979 אספנות ריפוד צבע בהיר
פנים הרכב אחרי השיחזור
פנים רכב אספנות צבע בורדו
פנים הרכב לפני השיחזור

ברכב זה החלטנו לשנות לחלוטין את העיצוב והצבעוניות. בחרנו צבע בהיר בדוגמת מעוינים. הרכב הוא פרויקט הדגל שלנו…ועבר שיפוץ מקיף ביותר פנימי וחיצוני, תוכלו לקראו עוד בפוסט המלא- שברולט מאליבו 1979 

תפירת ריפוד לרכב אספנות –Porsche 944

ריפוד לרכב אספנות בדוגמת כוורת
ריפוד לרכב אספנות בדוגמת כוורת

תפירה מבד ריפוד איכותי בצבע חום שוקולד בדוגמת כוורת.

תפירת ריפוד לרכב אספנות – Chevrolet Master 1936

ריפוד מושב בעיצוב קלאסי לרכב אספנות 36 שברולט מאסטר

ברכב זה החלפנו את מערכת הקפיצים לספוג דחוס, ושינינו את העיצוב המקורי מפסים למעויינים ופס קדר אפור, החלפנו את ריפוד הבד לבד דמוי עור חזק ואיכותי. תוכלו לקרוא עוד בפוסט המפורט שחזור פנימי לרכב אספנות – שברולט מאסטר 1936

כול התמנות הדוגמאות ועיצובים מקוריים ושייכות ל לAMstyling©

תפירת והתקנת ריפוד לרכב אספנות –Cadillac Fleetwood

מושבים לרכב אספנות קאדילק עם ריפודים בתפירה אישית

ריפודים לרכב אספנות קאדילק – כמו שניתן לראות הריפוד מורכב מהרבה מאוד חתיכות שצריך לתפור יחד.

ריפוד או כיסוי לרכב? מה עדיף?

קודם כול עלינו להבין מה הבדל בין כיסוי למושבי הרכב לבין ריפוד לרכב אספנות .הדרך הכי פשוטה להבין את ההבדל בין כיסויים לרכב לריפוד לרכב הוא דוגמת הספות שלנו בבית, הספה מגיעה מהמפעל עם ריפוד מקורים, ואנחנו נוהגים לעתים לקנות כיסויי ולהגן עליהם.

המושבים ברכב אספנות הם חלק משמעותי מהרכב ונותנים לו את המראה הקלאסי ועדיף לא לכסות את היופי של העיצוב הקלאסי.

במשך השנים נוצר ברכב שלכם בלאי טבעי, לעתים נפרמים חוטים או נוצר חור, החלטתם לשים שמיכה קטנה שתגן על הריפוד, או אפילו שמתם כיסוי שקניתם במיוחד … עם השנים שעוברות אולי ברצונכם לחזור ולהרגיש את הנוחות והעיצוב של ריפודים המקוריים שנתפרו במיוחד עבור הרכב שלכם.

איך תופרים ריפודים לרכב אספנות - תהליך מפורט

כדי להבין טוב יותר את התהליך תפירת הריפוד למושבים, אספנו עבורכם תמונות עם הסברים מפורטים, נדגים על רכב אספנות מסוג קורבט C4. קודם ניראה את תמונת ה"לפני ואחרי":

מושב רכב אספנות לפני ואחרי תפירת ריפודים
קורבט C4 לפני ואחרי תפירת ריפודים

שלב 1- בחירת בד ודוגמא

השלב הראשון הוא כמובן בחירת הבד והדוגמא, בדרך כלל אנשים הולכים על סגנון עיצוב קלאסי שכבר היה קיים ברכב אבל האמת שאין גבול לאפשריות… , כאן בייחד עם הלקוח בחרנו להחליף את ריפוד הבד לבד ריפוד דמוי עור צבע שחור מבריק, תפר אדום ופס קדר אדום.

שלב 2 - הורדת הריפוד הישן, פרימה ומיספור החלקים

השלב השני הוא להוריד את הריפוד הישן מהמושבים, זהו תהליך מעט מורכב הדורש ניסיון, מיומנות וסבלנות, כול מושב הוא מעט שונה, מפרקים את המושבים שמחוברים עם מערכת צירים שלעתים קצת חלודה. בפרוק צריך לזכור להיזהר … יש חלקים שקשה למצוא להם תחליף ..לאחר מיכן עלינו להוריד את הריפוד עצמו, שמהודק חזק למערכת הקפיצים עם טבעות מתכת שכול אחד מהם צריך לפתוח. ולעתים יש די הרבה…אחרי שהורדנו את הריפוד עלינו לפרום את כול החלקים ולא לשכוח לסמן כל חתיכה שנמצא אותם אחר כך…

שלב 3 - סימון החלקים על הבד הנבחר וחיתוך

בשלב זה פורסים את הבד הנבחר ומניחים עליו את החלקים של הריפוד הישן, מסמנים עם עט מיוחד, וגוזרים. מתהליך זה אפשר להבין שהחלקים הם אחד לאחד כמו הריפוד הישן. ותואם ב100% למושב שלכם.

שלב 4 - הוספת שכבת ספוג וחיתוך

אנחנו נוהגים להוסיף שכבת ספוג דקה לכל החלקים קודם כול לנוחות .. מה הטעם בריפוד חדש אם בסוף יושבים ומרגישים את הצלעות של הכיסא..? 

שלב 5 - תפירה במכונת תפירה ייעודית

אנחנו תופרים עם מכונת תפירה תעשייתית שמותאמת לעבודה אינטנסיבית, כמו שהזכרנו קודם החלקים מורכבים משכבת ספוג נוספת, התפירה לעתים יכולה לכלול אפילו 6 שכבות.

שלב 6 - הוספת ספוגים למושבי הרכב במקרה הצורך

מקודם דיברנו על הוספת שכבת ספוג דקה לריפוד עצמו, לעתים יש צורך להוסיף גם למושבים עצמם ספוג, בגלל השנים שעברו הספוג הישן מאוד בלוי והופך לדק יותר והמושב שוקע, לעתים הספוג ממש נאכל ומתפרק ונוצרים חורים, המושבים עצמם הופכים למאוד לא נוחים בגלל סיבה זו, ויש צורך להשלימם.
לאחר הוספת הספוגים הרבה יותר נחמד שאפשר לשבת בנוחות ולא לשקוע בכיסאות.

דוגמא ממש טובה תוכלו לראות בעבודה שעשינו על רכב אספנות מסוג – Chevrolet Master 1936 שבו היה צורך להחליף את כול הספוגים במושב הרכב בגלל בלאי מצטבר.

שלב 7 - הלבשת הריפוד המוכן על המושבים

השלב הכמעט סופי אחרי תפירת הריפודים לרכב הוא הלבשת הריפודים על גבי המושבים והחזרת כול החלקים והברגים למקום. כמו שציינו הורדת הריפוד מהמושבים הישנים יכול להיות לעתים מורכב , ודורש מיומנות וסבלנות. ככה גם ההתקנה של הריפוד החדש. אנחנו מקפידים שהריפוד ישב צמוד ללא בועות אוויר ושהכול יראה פיקס. 

שלב 8 - תוצאה סופית

אחרי העבודה הרבה, אפשר סוף סוף לראות את התוצאה הסופית, מושבי הרכב הותקנו בחזרה למקומם. ואפשר להשוויץ לחברים ולמשפחה… סעו בזהירות..

ריפוד שחור ברכב אספנות קורבט
תוצאה סופית, תפירת ריפוד בהזמנה אישית לקורבט C4

Red Corvette -
תפירת ריפודים לרכב אספנות

ברכב זה שחזרנו את הריפודים הישנים ושינינו את הגוון ליותר בהיר, תוכלו לקרוא עוד בפוסט עצמו תפירת ריפודים לרכב אספנות Сorvette c4 Red

Lony Burla
Lony Burla
קרא עוד
לראות את התוצאה..מדהים🔥🔥 יבגני בחור עם סובלנות ודיוק..שאפו..🥇🥇🥇 ממליץ מאוד!!!

כמה עולה ריפודים בהזמנה אישית לרכב אספנות

העלות של ריפודים לרכב אספנות ולרכב בכלל תלוי בהקף העבודה – לדוגמא אם מדובר במושב קדמי, מושב ספה אחורית או סלון מלא, המחיר משתנה לפי הבד והעיצוב שתבחרו. בנוסף אם יש צורך למלות ספוגים במושב, או לשנות מבנה.

עלות התקנת הריפודים – לא לשכוח שהמחיר כולל הורדת הריפוד הישן מהמושבים, והלבשת הריפוד החדש. שיכול לקחת כמה שעות טובות. 

התקנת ריפוד לרכב אספנות - רפד רכב בהרצליה 

אם קניתם ריפוד מוכן לרכב מהאינטרנט ולא הסתדרת עם ההתקנה או שאתם רוצים שמישהו מקצועי יפרק וילביש את הריפודים מוזמנים ליצור קשר . אנחנו יושבים בהרצליה . או בטלפון 054-8014947.

פירוק מושבים ברכב אספנות
פירוק מושבים ברכב אספנות
התקנת ריפוד למושב ברכב אספנות
התקנת ריפוד למושב ברכב אספנות

התקנת ריפודים ברכב אספנות - איך לפרק ולהלביש ריפודים ברכב אספנות?

התקנת ריפודים ברכב אספנות יכול להיות לעתים תהליך מורכב הדורש מיומנות וניסיון.
השלב הראשון הוא כמובן הורדת הריפוד הישן מהמושבים, התהליך דורש סבלנות, כול מושב בכל דגם מעט שונה ומורכב אחרת.

ככלל המושב עצמו מורכב משני חלקים, גב המושב והחלק שעליו יושבים, חלקים אלו מחוברים עם מערכת צירים שלעתים קצת חלודה. שמפרקים שצריך לזכור להזהר … יש חלקים שקשה למצוא להם תחליף ..

אחרי שפירקנו את המושבים מורידים את הריפודים עצמם מהמושבים, צריך להבין שזהו לא כיסוי לכן הריפוד מהודק חזק למערכת הקפיצים במושבים עצמם עם "טבעות חזיר" – Hog Rings for Upholstery -טבעות מתכת שכול אחד מהם צריך לפתוח. ולעתים יש די הרבה… כול מושב בכל דגם מעט שונה ומורכב אחרת, ברכבי האספנות המושבים בנויים בטכנולוגיה של פעם – לטוב ולרע…

אז כמו שציינו, הורדת הריפוד המקורי מהמושבים הישנים יכול להיות לעתים מורכב ודורש מיומנות וניסיון. ככה גם ההתקנה. אחרי תהליך התפירה מלבישים את הריפודים – אנחנו ממש מקפידים שהריפוד יהיה צמוד כמו כפפה למושבים ולא בועות אוויר ושהכול יראה פיקס.

מקווים לראותכם באחד המפגשים הקרובים! ואם תזהו אותנו קודם תבוא להגיד שלום !

באו לראות עבודות נוספות בדף הגלריה שלנו

רוצים עוד?